Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu?

Niektóre dolegliwości i choroby przewlekłe wymagają zastosowania nadzwyczajnych środków. Tak dzieje się w przypadkach leczenia chorób płuc czy też serca, w których występuje niewydolność oddechowa. W tego typu sytuacjach lekarze bardzo często zalecają korzystanie z koncentratorów tlenu? Co to za sprzęt i gdzie go można wypożyczyć? Na te oraz inne pytania odpowiemy w poniższym wpisie.

 

Czym jest koncentrator tlenu?

Jest to urządzenie medyczne, które służy do podawania pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. W swym działaniu aparat pobiera powietrze z otoczenia, a znajdujący się w nim azot jest absorbowany. To sprawia, że w końcowym rozrachunku do płuc pacjenta trafia powietrze nasycone ponad 90 % tlenem i co bardzo ważne - oczyszczone oraz przefiltrowane. Warto również nadmienić, że w zależności od wyposażenia urządzenie może nawilżyć dostarczany gaz. Koncentrator stanowi alternatywę dla tradycyjnych butli z tlenem. Mogą bowiem pracować nieustannie (przez 24 godziny na dobę) oraz nie wymagają wymiany zbiornika z gazem. Urządzenia te działają na zupełnie innej zasadzie, gdyż po prostu odpowiadają za „produkcję” tlenu, co pozwala na stałe korzystanie ze sprzętu. Korzystać z koncentratorów tlenu mogą osoby w różnym wieku, gdyż urządzenie to jest stosunkowo proste w obsłudze i nie wymaga posiadania specjalistycznych umiejętności.

 

W jakich przypadkach stosowany jest koncentrator tlenu?

Sprzęt ten może być wykorzystywany przy wielu dolegliwościach, jednak zawsze warto skonsultować się w takim przypadku z lekarzem. Wśród wskazań do zastosowania urządzenia są choroby dróg oddechowych (m.in. mukowiscydoza, astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc czy też zwłóknienie płuc) czy też schorzenia onkologiczne i kardiologiczne (np. rak płuc, niewydolność krążenia, dusznica).

 

Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu?

Koszt zakupu urządzenia oscyluje w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, więc zrozumiałe jest, że z przyczyn finansowych nie każdego stać na tego typu wydatek. Rozwiązaniem jest wynajem koncentratora tlenu. Można to zrobić, korzystając z usług wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Takie firmy, jak chociażby Mediort mają możliwość wynajmu urządzenia z dostawą do własnego domu, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.

0
Feed

Zostaw komentarz