Porady

 • 25/01/2023 0 Komentarze
  Regulacja ręczna czy elektryczna łóżka medycznego?

  Nie ulega żadnym wątpliwościom, że codzienna opieka nad osobą niepełnosprawną lub starszą jest wymagającym zadaniem, które wymaga nie tylko sporo cierpliwości, ale również często dużo siły fizycznej. Na szczęście także w warunkach domowych można wyposażyć się w sprzęt, który przyczyni się do łatwiejszego wypełniania swoich obowiązków. Mamy tu na myśli m.in. łóżka medyczne, których jedną z najważniejszych funkcji jest możliwość dowolnego modyfikowania położenia poszczególnych jego części. Na rynku wyróżniamy dwa typy tego rodzaju wyposażenia - z regulacją sterowaną manualnie oraz elektrycznie. Który z nich może okazać się lepszym wyborem?

   

  Dowiedz się więcej
 • 23/12/2022 0 Komentarze
  Kiedy potrzebne będzie łóżko rehabilitacyjne? 

  Najczęściej spotykamy je szpitalach, domach opieki, prywatnych klinikach czy też sanatoriach. Zdarzają się jednak sytuacje, w których łóżka rehabilitacyjne, powinny zostać zakupione również do gospodarstwa domowego. Ten profesjonalny sprzęt medyczny jest bowiem przeznaczony dla osób, które są na ogół zmuszone do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. Zasadne wydaje się więc postawienie pytań: kiedy potrzebne będzie łóżko rehabilitacyjne i dlaczego jego zakup może okazać się koniecznością? 

   

  Dowiedz się więcej
 • 25/11/2022 0 Komentarze
  Tlen medyczny – czyli tlenoterapia aparatem tlenowym

  Nie ma żadnych wątpliwości, że tlen jest potrzebny do życia każdego człowieka. Jego obecność w powietrzu jest obligatoryjna, do tego, by po prostu móc swobodnie oddychać. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy są w stanie pobierać go w sposób wystarczający z otoczenia i zaopatrywać w niego organizm. Dotyczy to zwłaszcza osób, które cierpią na niewydolność oddechową. W tego typu przypadkach konieczne okazuje się korzystanie z tlenoterapii. Odbywa się ona z pomocą specjalnych koncentratorów. Czym jest więc tlenoterapia i na czym polega ta metoda terapeutyczna? 

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/10/2022 0 Komentarze
  Koncentrator tlenu do oddychania – co to jest i jak działa?

  Urządzenie medyczne jest niezbędne w przypadku leczenia chorób płuc oraz chorób serca dodatkowo obciążonych niewydolnością oddechową. Koncentrator tlenu służy do podawania pacjentowi powietrza ze zwiększoną dawką tlenu. Sprzęt dodatkowo zajmuje się filtrowaniem, oczyszczaniem oraz odpowiednim poziomem nawilżenia gazu. Do osoby chorej trafia prawie czysty tlen, ponieważ stężenie wynosi od 90% do 96%, w zależności od warunków środowiskowych oraz ustawionego przepływu. W naszej wypożyczalni, korzystamy z urządzeń firmy Philips, które wyróżnia wyższy % stężenia tlenu na tle innych firm.

   

   

  Dowiedz się więcej
 • 22/09/2022 0 Komentarze
  Jak wybrać odpowiednie łóżko rehabilitacyjne?

  Wiele osób obłożnie chorych oraz w podeszłym wieku nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować i jest zmuszona przez większość czasu przebywać w pozycji leżącej. Z tego też względu odpowiedni dobór łóżka rehabilitacyjnego, mogącego zapewnić komfort oraz wygodę pacjentom urasta do miana najważniejszej rangi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli przeznaczonych do zakupu, które mogą zostać użytkowane zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych. Ponadto istnieje również możliwość wynajmu tego mebla użytkowego z profesjonalnej wypożyczalni, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza pod względem finansowym. Czym więc kierować się przy wyborze, by łóżko rehabilitacyjne było odpowiednie?

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/09/2022 0 Komentarze
  Jak wybrać koncentrator tlenu do domu?

  W niektórych sytuacjach domowa tlenoterapia jest jedynym rozwiązaniem, w którym osoba może bez żadnych przeszkód swobodnie i wartościowo oddychać. Ten rodzaj terapii stosowany jest u pacjentów cierpiących na jeden z rodzajów niewydolności oddechowej. Przy tego typu problemach zdrowotnych samodzielne pobieranie powietrza z otoczenia i zaopatrywanie organizmu w tlen jest w wielu przypadkach niewystarczające. Z tego też względu wykorzystanie koncentratora w domowych warunkach może okazać się niezastąpione.

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/07/2022 0 Komentarze
  Łóżko rehabilitacyjne – co warto o nim wiedzieć?

  Osoby, które wymagają tymczasowej lub długotrwałej opieki oraz rehabilitacji po przebytym urazie czy operacji, bardzo często są zmuszone korzystać z łóżka rehabilitacyjnego. Jest to specjalistyczny sprzęt medyczny, który pozwala nie tylko przebywać w pozycji leżącej, ale również umożliwia wstawanie, siadanie czy częstą zmianę pozycji. Jest on również sporym ułatwieniem dla opiekuna zajmującego się pacjentem. Jednak by je odpowiednio dopasować, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, a także mieć świadomość, że na rynku istnieje wiele rodzajów tego sprzętu medycznego.

   

  Dowiedz się więcej
 • 01/07/2022 0 Komentarze
  Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu?

  Niektóre dolegliwości i choroby przewlekłe wymagają zastosowania nadzwyczajnych środków. Tak dzieje się w przypadkach leczenia chorób płuc czy też serca, w których występuje niewydolność oddechowa. W tego typu sytuacjach lekarze bardzo często zalecają korzystanie z koncentratorów tlenu? Co to za sprzęt i gdzie go można wypożyczyć? Na te oraz inne pytania odpowiemy w poniższym wpisie.

   

  Dowiedz się więcej