Kiedy potrzebne będzie łóżko rehabilitacyjne? 

Najczęściej spotykamy je szpitalach, domach opieki, prywatnych klinikach czy też sanatoriach. Zdarzają się jednak sytuacje, w których łóżka rehabilitacyjne, powinny zostać zakupione również do gospodarstwa domowego. Ten profesjonalny sprzęt medyczny jest bowiem przeznaczony dla osób, które są na ogół zmuszone do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. Zasadne wydaje się więc postawienie pytań: kiedy potrzebne będzie łóżko rehabilitacyjne i dlaczego jego zakup może okazać się koniecznością? 

 

Dla kogo jest potrzebne łóżko rehabilitacyjne? 

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że łóżko rehabilitacyjne znacznie różni się od tradycyjnych mebli, które posiadamy w sypialni. Najważniejszą różnicą jest jego konstrukcja, gdyż najczęściej składa się ona z kilku segmentów. Każdą z części na ogół można dostosować do indywidualnych potrzeb chorego, co w znaczny sposób ułatwia wykonywanie podstawowych czynności pielęgnacyjnych czy też podawanie posiłku. Tego rodzaju sprzęt medyczny umożliwia ustawienie go w trzech pozycjach: leżącej, półleżącej oraz siedzącej. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają na sterowanie za pomocą pilota, co przyspiesza cały proces. Warto dodać, że w tego typu produktach wykorzystywane są materace przeciwodleżynowe. 

 

To wszystko sprawia, że łóżko rehabilitacyjne jest przeznaczone w szczególności dla osób, które muszą leżeć w jednej pozycji przez dłuższy czas np. po przebytej operacji lub złamaniu kończyn, uniemożliwiających poruszanie się. Ponadto opisywany sprzęt medyczny jest wykorzystywany przez chorych zmagających się z niepełnosprawnością ruchową, a także seniorów mających problem z mobilnością. 

 

Kiedy łóżko rehabilitacyjne jest potrzebne? 

W szczególności w sytuacjach, gdy stan zdrowia pacjenta wskazuje na to, że jest ono niezbędne dla zapewnienia mu potrzebnego komfortu. Ten sprzęt medyczny powinno zostać wykorzystane w przypadku wykonywania profesjonalnej opieki nad osobami przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi czy też będącymi w zaawansowanym wieku. Łóżka rehabilitacyjne są stosunkowo drogie, dlatego też w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu aniżeli jego kupienie. Wszystko zależy jednak od indywidualnych potrzeb. 

0
Feed

Zostaw komentarz